Primăria Dumbrăvița județul Timiș

Victorie în deplasare la Industria Galda !

Industria Galda – ACS Dumbrăvița 1-2 (1-2) Gazdele pierd, în inferioritate numerică, după ce au condus cu 1-0!

Industria Galda a suferit primul insucces intern din retur, 1-2 (1-2), cu ACS Dumbrăvița.

Un penalty rapid a deschis scorul de 1-0 pentru Industria Galda in minul 2 de joc.

Gazdele s-au prăbușit după ce au rămas în inferioritate și au primit două goluri în finalul primei reprize.

Pentru Dumbrăvița a marcat Voinea în minutul 40 stabilind egalitatea. Tot el a transformat penalty-ul din minutul 45+2, scor 2-1 pentru dumbrăvițeni.

Echipa de start:

ACS Dumbrăvița: Miklos – Telescu, Gălan, Soare  – M. Udrea, Briciu, Măd. Stancu, Boancă (44, Jinga) – Birău – Silaghi (75, Bîrză), Voinea (57, Nanu); rezerve Smaranda – Ad. Ștefan, R. Rus, Poparadu.